Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace
Zrcadlo | ZDE uvidíte víc | Jasně a přehledně

5 důvodů proč nebydlet v paneláku

Počet sledujících
Nekončící oblíbenost paneláků svědčí o tom, že si lidé zvyknou opravdu na všechno. Nouzová výstavba, kterou minulý režim řešil akutní nedostatek bydlení, je již mnohdy desítky let za svou životností. Přesto se ceny drží na neskutečně vysoké úrovni a řada našich spoluobčanů žít jinde za žádných okolností nechce.

Já beru panelák jako nutné zlo na dobu, než si něco pořídíme. Trh s pronájmy domů totiž v podstatě nefunguje, najmout si byt je daleko snazší. Důvodem je možná to, že k bytům spousta lidí přišla před lety za naprosto směšné peníze, třeba za 3% dnešní prodejní ceny.

Ze své zkušenosti musím napsat: V paneláku celý život nikdy. Proč?

1) Sousedi Vám mohou udělat ze života peklo

Mít šílence v sousedním domku je otravné. Sousedit se šílencem v paneláku je naprosté peklo. Pokud se k Vám obrátí štěstí zády a vedle bydlí nesnesitelná osoba(-y), užijete si spoustu veselých zážitků: Sprosté nadávky, mlácení na zeď a radiátor, hysterické hádky takovýchto výlupků, vrtání do zdi v nejnemožnější termíny (vibruje celá budova), pomlouvání na schůzích vlastníků, haldu bezpředmětných stížností. Kdo nezažil, neuvěří.

2) Nemůžete rozhodovat o investicích a vzhledu domu

Rozhoduje většina. Pokud si koupíte byt a ostatní odhlasují, že zaplatíte stovky tisíc za předraženou rekonstrukci domu, musíte pěkně pokorně cvakat. Hezky růžovoučká či jinak úchylná barva fasády také potěší.

3) Do bytu Vám xkrát za rok polezou cizí lidi

Zatímco v domku dáte měřáky všeho, kam uznáte za vhodné, v paneláku lezou kontroloři přímo do bytu a jednotlivých pokojů. Vím, o čem mluvím. Zítra přijdou odečítat teplo :)

4) V paneláku nelze navázat běžné sousedské vztahy


Aby spolu mohli cizí lidé vycházet, musí si udržet alespoň elementární zbytky své důstojnosti. To jde těžko, blije-li Vám ožralý soused přímo nad hlavou nebo šoustá-li sousedka do 3 ráno, ač má manžela na služební cestě. Všechno nádherně slyšíte, lepší ozvučení než v multikině. U bytového jádra to snad musel být záměr.

5) Údržba domku a okolí není náročná

Jsem z vesnice a městskému mýtu o dřině, kterou musí absolvovat lidé při údržbě domků, naprosto nerozumím. Každý sám sobě drábem. Nikdo nikoho nenutí vysázet na zahrádku 7 druhů růží nebo kutit v dílně.

Bydlení v paneláku je možné pouze s maximální mírou pokory

Nechápu pitomce, kteří utratí 1,5 milionu za panelákový byt a pak se diví, že pár desítek centimetrů od nich žijí své životy, se vším co k tomu patří, cizí lidé. Podmínkou 100% spokojeného bydlení v paneláku je pokora. Smíření s tím, že se vedle Vás může nastěhovat cvok a že rozhodujete pouze jedním hlasem při řešení záležitostí celého domu.

Kam dál?
Zateplení domu a plastová okna: Co před Vámi jinde tají

Štítky: , ,

ZRCADLO AKTUÁLNĚ | 10 x já za 10 let
 Hodnocení:
 Spokojenost?

Diskuse o článku 5 důvodů proč nebydlet v paneláku

Blogger Yaninne81:

V tomto clanku jsem nenasla jediny duvod specifickym primo pro panelaky. Stejne problemy, ktere popisujete, se muzou stat komukoliv v cihlovem byte. Z tohoto clanku je jediny vitez a to je rodinny dum (vylucuje se take radovy). To by ovsem zemekoule musela byt o trosku vetsi, aby se nemuseli hledat cvoci, kteri si koupit byt.

 


Tady může být Váš názor.

Poslat komentář
<<<  Zpět na titulní stránku