Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace
Poutač - Psycholog v Pardubicích

Tipy na čtení: 3 blogy o cestování

Zrcadlo pro Vás
Vždycky jsem měl rád cestopisy. Ne takové ty umělohmotné, kde kameraman natočí záběry a české celebrity za patřičný bakšiš namluví ve studiu rádobyvtipný komentář, ale zážitky z cest od lidí, kteří pobývali v zahraničí delší dobu a poznali, jak to tam chodí.

Dokud se časopis Reflex nestal bulvárním plátkem, byl jsem jeho odběratelem a měl jsem rád rubriku Na vandru. O mnohdy velmi exotických zemích se tam člověk dočetl, co nelze najít v žádném průvodci.

Zajímavé je, že čím větší pohodu, radost a upřímnost místních obyvatel cestovatelé popisovali, tím větší byla v dané zemi bída. Chladní Britové, akurátní Němci a k přizabití prolhaní Američané holt produkují (stejně jako Češi) hodnoty. Proto nejsou tak usměvaví a štastní, proto jsou vystresovaní. Za odměnu neumírají hlady.

Reflex se stal jako celek nečitelným, začal jsem tedy brousit po Netu. Našel jsem spousty cestovatelských blogů. Některé z nich jsou natolik kvalitní, že by si zasloužily i tištěné vydání.

Tomasjana.blogspot.com

Ahoj, 25. září 2010 letíme společně s Jáňou do Afriky, konkrétně do Ugandy. Budeme tam nejspíš do konce května 2011 a tak jsme se rozhodli, že se o své zážitky s Vámi společně podělíme.

Takto uvádí svůj blog samotní autoři. Bydlí a pracují v česko-ugandské nemocnici, která vyrostla v městečku Buikwe. Z jejich dobrodružství mě zaujala například návštěva restaurace.

Freefoxworld.blogspot.com

Vypočítávat, kde Petr Liška byl, by bylo o hodně náročnější než vypsat, kde nebyl. Navštívil 43 zemí (snad jsem žádnou nezapomněl) na 4 kontinentech a momentálně se potuluje po Jižní Americe.

Nové články zveřejňuje poměrně často již od roku 2006, blog obsahuje spoustu krásných fotografií, navíc je propojen s rozsáhlými fotogaleriemi na Facebooku. Na českém Internetu se jedná co do rozsahu a kvality o naprosto unikátní projekt.

Beret.cz

Petr Kotek píše povídání o tom, jak se studuje, pracuje, cestuje a žije v Austrálii. Australská příroda, kterou přibližuje prostřednictvím popisu svých výletů, je fascinující.

V aktuálním článku ze 2. listopadu se věnuje hledání zaměstnání a prvním krůčkům v nové práci. V pátek je ve firmě zvykem, že se v kanceláři popíjí. Pivo, bílé víno nebo červené víno. A k tomu ještě brambůrky. Kolegové hrávají fotbálek v zasedačce, ale ten moc nemusím. Občas se ještě zajde po práci naproti do restaurace, kde za nás dokonce platí útratu. Teď ve čtvrtek navíc ještě jdeme s firmou na bowling. Dovedete si představit českého podnikatele, který by si takto odtrhával od huby a dělal radost svým zaměstnancům?

Kam dál?
Tipy na čtení: Yoram Yovell, Irvin Yalom a Alberto Moravia

Štítky: , ,

 Místo pro Vaše hodnocení:
Zrcadlo aktuálně: Jak se dostane plast z ČR a SR do moře?

Diskuse o článku Tipy na čtení: 3 blogy o cestování

Blogger Petr Kotek:

Jsem rád, že můj blog zaujal a za uvedení odkazu. Díky!

Petr

 
Anonymous radim:

Je to ani ne rok, co jsme hodně cestovali. Trochu mě mrzí, že jsme už upíchnutí zpět v ČR, i když tady to taky není špatné. Díky za tipy na blogy.

 
Blogger Adriana Neubauerová:

Díky za tipy na zajímavé blogy.. to se hodí...:)
Aspoň mohu čerpat isnspiraci..
vaseadriana.blodspot.cz

 
Anonymous Ondřej Machart:

Blog Petra Kotka je super! Taky bychom rádi s přítelkyní navštívili Austrálii nebo NZ. Zatím jsme projeli Kostariku, Indonésii a Floridu. Díky za tipy a jestli to nebude vadit, doporučím i náš blog, kam své zážitky zapisujeme (www.vecernicci.cz).

Večerníčci Ivet a Ondra

 
Anonymous Anonymní:

Díky za skvělé tipy! Dalším zajímavým blogem nebo spíš cestovatelským magazínem, , který stojí určitě za povšimnutí je např. ŽivotNaCestách.cz

 
Anonymous Anonymní:

Bezva blog, díky! Taky ráda cestuji ... jedno velký cestování mám za sebou. ráda na to vzpomínám. teď zrovna třídím nějaké fotky. budu ráda, když se kouknete: http://obrazkyokolome.9e.cz

 
Anonymous Anonymní:

koukněte taky když budete mít čas sem https://www.radicestujeme.eu

 
Blogger Politik:

Tipy jsou super.

Pokud chcete, aby váš blog začal i něco vydělávat, pak můžete zkusit spolupráci s námi :)

http://czech-us.cz/onas/stante-se-affiliate-partnerem/

 
Anonymous Anonymní:

http://blondiesontheroad.blogspot.cz/

 

Tady může být Váš názor.

Poslat komentář
<<<  Zpět na titulní stránku